Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 22 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Balash | 1:3 | Salyut | ||
Sat
Nov 12, 2022
- 11:00 AM
|
||||
50 · Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 42' | |||
64' | ||||
70' | 1:1 | |||
1:2 | 74' | |||
1:3 | 79' | |||
Khimki | 0:1 | Sokol | ||
Sat
Nov 12, 2022
- 11:00 AM
|
||||
118 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 32' | |||
SYS | 3:0 | PrsDmd | ||
Sun
Nov 13, 2022
- 5:00 AM
|
||||
35 · Anton Anopa | ||||
Course of play | ||||
41' | 1:0 | |||
54' | ||||
56' | 2:0 | |||
85' | 3:0 | |||
Tula-2 | 1:2 | Bryans | ||
Sun
Nov 13, 2022
- 10:00 AM
|
||||
137 · Igor Kaplenkov | ||||
Course of play | ||||
42' | 1:0 | |||
1:1 | 77' | |||
1:2 | 80' | |||
Kolomn | 3:2 | DinVl | ||
Sun
Nov 13, 2022
- 11:00 AM
|
||||
127 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
47' | 2:0 | |||
2:1 | 59' | |||
64' | 3:1 | |||
3:2 | 76' | |||
Znamya | 1:0 | SKA-2 | ||
Sun
Nov 13, 2022
- 11:00 AM
|
||||
30 · Artem Kataykin | ||||
Course of play | ||||
57' | 1:0 | |||
58' | ||||
Ryazan | 2:0 | LIP | ||
Sun
Nov 13, 2022
- 12:00 PM
|
||||
200 · Aleksey Koltunov | ||||
Course of play | ||||
30' | 1:0 | |||
48' | 2:0 | |||
Kosmos | 5:2 | Zenit | ||
Sun
Nov 13, 2022
- 12:00 PM
|
||||
250 · Mikhail Plisko | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
12' | 2:0 | |||
22' | 3:0 | |||
28' | 4:0 | |||
4:1 | 34' | |||
55' | 5:1 | |||
5:2 | 84' | |||
Kaluga | 0:1 | Saturn | ||
Sun
Nov 13, 2022
- 12:00 PM
|
||||
410 · Konstantin Averyanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 31' | |||
Kvant | 1:0 | Strogi | ||
Sun
Nov 13, 2022
- 12:00 PM
|
||||
110 · Roman Marnavskiy | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
SKHLNM | 0:3 | Rod.-2 | ||
Sun
Nov 13, 2022
- 12:00 PM
|
||||
200 · Artem Petrenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
15' | ||||
0:2 | 28' | |||
0:3 | 70' | |||
90' | ||||
SpTa | 0:1 | AVGD | ||
Sun
Nov 13, 2022
- 1:00 PM
|
||||
570 · Nikolay Voloshin | ||||
Course of play | ||||
48' | ||||
0:1 | 74' | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sokol Saratov | 22 | 9 | 27 | |
2 | Avangard Kursk | 22 | 15 | 17 | |
3 | M. Lipetsk | 22 | 8 | 17 | |
4 | Dinamo Bryansk | 22 | 21 | 15 | |
5 | Kosmos Dolgopr. | 22 | 27 | 13 | |
6 | Rodina 2 Moscow | 22 | 17 | 13 | |
7 | FK Kaluga | 22 | 9 | 13 | |
8 | FK Ryazan | 22 | 0 | 13 | |
9 | Dinamo Vlad. | 22 | 11 | 11 | |
10 | Saturn Ramenskoe | 22 | 8 | 11 | |
11 | Salyut Belgorod | 22 | 27 | 10 | |
12 | Sakhalinets M. | 22 | 10 | 5 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki 2 | 22 | 6 | 20 | |
2 | Strogino Moscow | 22 | -3 | 18 | |
3 | Spartak Tambov | 22 | -10 | 17 | |
4 | Znamya Noginsk | 22 | -12 | 17 | |
5 | Arsenal-2 Tula | 22 | -2 | 16 | |
6 | Kolomna | 22 | -15 | 15 | |
7 | Kvant Obninsk | 22 | -18 | 13 | |
8 | Sakhalin | 22 | -21 | 13 | |
9 | Zenit Penza | 22 | -21 | 12 | |
10 | SKA Khabarovsk2 | 22 | -12 | 11 | |
11 | Balashikha | 22 | -37 | 10 | |
12 | Peresvet | 22 | -17 | 8 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...