Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 429
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
- Most valuable player: Nikolay Sukhanov €350k
Matchday 12 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(11.) Znamya | 0:0 | Strogi (17.) | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 1:00 PM
|
||||
50 · Nikita Novikov | ||||
Course of play | ||||
42' | ||||
(1.) Kaluga | 5:0 | SpTa (5.) | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 2:00 PM
|
||||
256 · Aleksandr Mayun | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
27' | 2:0 | |||
48' | 3:0 | |||
60' | 4:0 | |||
70' | 5:0 | |||
(9.) SKA-2 | 5:0 | PrsDmd (16.) | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 5:00 AM
|
||||
194 · Roman Marnavskiy | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
45' | 2:0 | |||
45+1' | ||||
58' | 3:0 | |||
74' | 4:0 | |||
81' | 5:0 | |||
(15.) Khimki | 2:0 | SYS (12.) | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 12:00 PM
|
||||
57 · Vera Opeykina | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
90+5' | 2:0 | |||
(13.) Kvant | 2:0 | Kolomn (18.) | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 1:00 PM
|
||||
105 · Igor Kaplenkov | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
33' | 2:0 | |||
(14.) Kosmos | 1:1 | Tula-2 (6.) | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 1:00 PM
|
||||
103 · Andrey Prokopov | ||||
Course of play | ||||
36' | 1:0 | |||
1:1 | 48' | |||
(7.) Zenit | 0:2 | KMPST (8.) | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 1:00 PM
|
||||
107 · Yan Marushko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45' | |||
0:2 | 90+2' | |||
(2.) Saturn | 1:2 | SKHLNM (3.) | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 2:00 PM
|
||||
950 · Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
41' | 1:0 | |||
1:1 | 56' | |||
1:2 | 72' | |||
(10.) Ryazan | 0:1 | DinVl (4.) | ||
Mon
Oct 9, 2023
- 1:00 PM
|
||||
50 · Vitali Evdokimov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | FK Kaluga | 12 | 29 | 29 | |
2 | Saturn | 12 | 16 | 25 | |
3 | Sakhalinets M. | 12 | 14 | 24 | |
4 | Dinamo Vlad. | 12 | 12 | 24 | |
5 | Arsenal-2 Tula | 12 | 6 | 22 | |
6 | Composite PP | 12 | 5 | 21 | |
7 | Spartak Tambov | 12 | 1 | 21 | |
8 | Zenit Penza | 12 | 1 | 21 | |
9 | SKA Khabarovsk2 | 12 | 1 | 19 | |
10 | FK Ryazan | 12 | 4 | 15 | |
11 | Krasnoe Znamya | 12 | -8 | 15 | |
12 | Kvant Obninsk | 12 | -6 | 14 | |
13 | Sakhalin | 12 | -6 | 13 | |
14 | Khimki 2 | 12 | -10 | 10 | |
15 | Kosmos Dolgopr. | 12 | -11 | 10 | |
16 | Strogino Moscow | 12 | -11 | 7 | |
17 | Peresvet | 12 | -22 | 7 | |
18 | Kolomna | 12 | -15 | 4 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...