Brandenburgliga
Germany
League level:
Sixth Tier
- Number of teams: 17 teams
- Players: 445
- Foreigners: 104 Players 23.4%
- ø-Market value: -
- ø-Age: 26.7
Matchday 9 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(7.) SVG 90 | 2:0 | VSE (14.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 2:00 PM
|
||||
100 · Nico Dreschkowski | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
90+2' | 2:0 | |||
(13.) SV Grü | 1:1 | FCF (1.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
110 · Frank Heinze | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 87' | |||
90+6' | 1:1 | |||
(15.) Fortun | 1:5 | BSC (16.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
136 · Felix Alich | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
0:2 | 23' | |||
0:3 | 42' | |||
0:4 | 74' | |||
76' | 1:4 | |||
1:5 | 82' | |||
(2.) GWA | 2:1 | FC Con (11.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
232 · Tom Heilmann | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
1:1 | 22' | |||
78' | 2:1 | |||
(12.) SV Zeh | 1:2 | Preuss (8.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
165 · Johannes-Friedemann Scheibner | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 18' | |||
37' | 1:1 | |||
1:2 | 89' | |||
(9.) TuS Sa | 5:0 | WFC (17.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
173 · Marvin Weiß | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
49' | 2:0 | |||
62' | 3:0 | |||
64' | 4:0 | |||
86' | 5:0 | |||
(5.) Bernau | 2:1 | Oranie (10.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
103 · Artwin Archut | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
47' | 2:0 | |||
2:1 | 60' | |||
(3.) MSV 19 | 1:1 | Blau-W (6.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
104 · Fabio Stemmler | ||||
Course of play | ||||
36' | 1:0 | |||
1:1 | 41' | |||
Table Brandenburgliga 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1.FC Frankfurt | 9 | 17 | 21 | |
2 | GW Ahrensfelde | 8 | 19 | 20 | |
3 | MSV Neuruppin | 8 | 5 | 17 | |
4 | Einheit Bernau | 9 | 3 | 15 | |
5 | U. Klosterfelde | 8 | 12 | 14 | |
6 | G. Schöneiche | 9 | 2 | 13 | |
7 | Petershagen-E. | 8 | 1 | 13 | |
8 | Pr. Eberswalde | 9 | 0 | 13 | |
9 | Sachsenhausen | 8 | 12 | 12 | |
10 | Oranienburg | 9 | -4 | 9 | |
11 | C. Buckow/Wald. | 8 | -2 | 8 | |
12 | Brandenburg. SC | 8 | -2 | 8 | |
13 | SV Zehdenick | 9 | -3 | 8 | |
14 | GW Lübben | 9 | -12 | 8 | |
15 | Victoria Seelow | 9 | -26 | 6 | |
16 | F. Babelsberg | 8 | -10 | 5 | |
17 | Werderaner FC | 8 | -12 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...