Brandenburgliga
Germany
League level:
Sixth Tier
- Number of teams: 17 teams
- Players: 445
- Foreigners: 104 Players 23.4%
- ø-Market value: -
- ø-Age: 26.7
Matchday 17 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(11.) Oranie | 1:1 | WFC (14.) | ||
Sat
Feb 10, 2024
- 2:00 PM
|
||||
100 · Martin Hagemeister | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
26' | 1:1 | |||
90+2' | ||||
(10.) Bernau | 1:2 | MSV 19 (3.) | ||
Sat
Feb 10, 2024
- 2:00 PM
|
||||
75 · Tom Heilmann | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 44' | |||
78' | 1:1 | |||
1:2 | 90+2' | |||
(8.) SV Zeh | 0:2 | FC Con (16.) | ||
Sat
Feb 10, 2024
- 2:00 PM
|
||||
156 · Jacqueline Lünser | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 64' | |||
0:2 | 75' | |||
77' | ||||
85' | ||||
(17.) VSE | 0:4 | Blau-W (6.) | ||
Wed
Mar 13, 2024
- 7:30 PM
|
||||
205 · Marvin Weiß | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 31' | |||
0:2 | 33' | |||
0:3 | 54' | |||
0:4 | 64' | |||
(9.) Preuss | 0:3 | BSC (12.) | ||
Wed
Mar 13, 2024
- 7:30 PM
|
||||
142 · Jacqueline Lünser | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
0:2 | 64' | |||
0:3 | 82' | |||
(5.) SVG 90 | 3:0 | Fortun (13.) | ||
Sat
Mar 30, 2024
- 3:00 PM
|
||||
110 · Ricardo Scheuerer | ||||
Course of play | ||||
48' | 1:0 | |||
65' | 2:0 | |||
81' | 3:0 | |||
(15.) SV Grü | 0:3 | TuS Sa (7.) | ||
Sat
Mar 30, 2024
- 3:00 PM
|
||||
55 · Artwin Archut | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 20' | |||
0:2 | 60' | |||
0:3 | 74' | |||
(4.) UK | 1:3 | GWA (1.) | ||
Mon
Apr 1, 2024
- 3:00 PM
|
||||
320 · Nils Böhme | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
0:2 | 29' | |||
0:3 | 35' | |||
42' | 1:3 | |||
Table Brandenburgliga 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | GW Ahrensfelde | 16 | 35 | 42 | |
2 | 1.FC Frankfurt | 16 | 34 | 36 | |
3 | MSV Neuruppin | 16 | 10 | 29 | |
4 | G. Schöneiche | 16 | 11 | 28 | |
5 | Petershagen-E. | 16 | 7 | 26 | |
6 | Sachsenhausen | 15 | 20 | 25 | |
7 | U. Klosterfelde | 16 | 11 | 25 | |
8 | Brandenburg. SC | 15 | 8 | 20 | |
9 | SV Zehdenick | 16 | 2 | 19 | |
10 | Oranienburg | 16 | -6 | 19 | |
11 | Pr. Eberswalde | 16 | -8 | 19 | |
12 | Einheit Bernau | 16 | -13 | 19 | |
13 | F. Babelsberg | 16 | -14 | 17 | |
14 | Werderaner FC | 16 | -8 | 16 | |
15 | C. Buckow/Wald. | 16 | -18 | 12 | |
16 | GW Lübben | 16 | -24 | 11 | |
17 | Victoria Seelow | 16 | -47 | 7 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...