Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 429
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 19 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
SKA-2 | 1:0 | Saturn | ||
Sat
Oct 30, 2021
- 9:00 AM
|
||||
101 · Artem Kharin | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
79' | ||||
Kvant | 1:2 | Rodina | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 10:00 AM
|
||||
Artem Smolin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
57' | 1:1 | |||
1:2 | 70' | |||
AVGD | 1:0 | Salyut | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 1:00 PM
|
||||
Pavel Shishkin | ||||
Course of play | ||||
62' | 1:0 | |||
Zenit | 3:0 | Sakhal | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 1:00 PM
|
||||
Aleksandr Borisov | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
78' | 2:0 | |||
90+2' | 3:0 | |||
90+4' | ||||
Kaluga | 1:1 | Tula-2 | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 1:00 PM
|
||||
280 · Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
77' | 1:1 | |||
Znamya | 3:1 | MetVid | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 1:00 PM
|
||||
Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 18' | |||
20' | 1:1 | |||
47' | 2:1 | |||
69' | 3:1 | |||
Bryans | 1:1 | Ryazan | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Andrey Afonin | ||||
Course of play | ||||
47' | ||||
0:1 | 50' | |||
72' | 1:1 | |||
Strogi | 1:0 | Khimki | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Mikhail Cheremnykh | ||||
Course of play | ||||
25' | 1:0 | |||
Sokol | 2:2 | DinVl | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 4:00 PM
|
||||
Artem Kataykin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
32' | 1:1 | |||
1:2 | 59' | |||
80' | 2:2 | |||
FKS | 3:2 | PRSD | ||
Sun
Oct 31, 2021
- 5:00 PM
|
||||
131 · Yan Marushko | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
24' | 2:0 | |||
31' | 3:0 | |||
3:1 | 49' | |||
3:2 | 58' | |||
74' | ||||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rodina Moscow | 18 | 33 | 19 | |
2 | Dinamo Vlad. | 17 | 24 | 12 | |
3 | Strogino Moscow | 18 | 15 | 11 | |
4 | Sokol Saratov | 17 | 23 | 9 | |
5 | Dinamo Bryansk | 18 | 21 | 9 | |
6 | Salyut Belgorod | 17 | 10 | 9 | |
7 | SKA Khabarovsk2 | 18 | 4 | 9 | |
8 | Peresvet | 17 | 12 | 8 | |
9 | FK Saransk | 17 | 19 | 5 | |
10 | FK Ryazan | 18 | 9 | 5 | |
11 | Khimki 2 | 17 | 3 | 4 | |
12 | Avangard Kursk | 18 | -3 | 3 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit Penza | 17 | -8 | 15 | |
2 | Arsenal-2 Tula | 17 | -8 | 13 | |
3 | Sakhalin | 17 | -19 | 13 | |
4 | Znamya Noginsk | 17 | -14 | 11 | |
5 | Kvant Obninsk | 17 | -14 | 10 | |
6 | Saturn Ramenskoe | 17 | -5 | 9 | |
7 | Kolomna | 17 | -22 | 6 | |
8 | FK Kaluga | 17 | -9 | 6 | |
9 | Metallurg Vidn. | 17 | -31 | 6 | |
10 | Fakel-M | 17 | -40 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...