Regionalliga West
Austria
League level:
Third Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 407
- Foreigners: 86 Players 21.1%
- ø-Market value: €0k
- ø-Age: 24.2
Complete Regionalliga West schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/27/126:30 PM | ||||||
(14.) FC Anif | 1:4 | FC Liefering (3.) | ||||
Sat 7/28/125:00 PM | ||||||
(5.) Neumarkt | 2:0 | SC Bregenz (10.) | ||||
(6.) A. Salzburg | 2:0 | Saalfelden (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) FC Dornbirn | 0:2 | St. Johann (7.) | ||||
(15.) FC Hard | 0:3 | WSG Wattens (4.) | ||||
(2.) FC Wacker II | 5:2 | Seekirchen (13.) | ||||
(9.) Wals-Grünau | 2:2 | Altach Juniors (8.) | ||||
Sun 7/29/124:00 PM | ||||||
(16.) Andelsbuch | 1:7 | FC Kufstein (1.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/3/127:00 PM | ||||||
(1.) FC Liefering | 5:0 | Neumarkt (9.) | ||||
(2.) FC Kufstein | 2:1 | FC Anif (15.) | ||||
(8.) Seekirchen | 4:2 | Wals-Grünau (11.) | ||||
Sat 8/4/125:00 PM | ||||||
(7.) Altach Juniors | 1:0 | FC Dornbirn (13.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(6.) St. Johann | 1:1 | A. Salzburg (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) WSG Wattens | 2:1 | SC Bregenz (12.) | ||||
(14.) FC Hard | 2:3 | FC Wacker II (3.) | ||||
(16.) Saalfelden | 0:2 | Andelsbuch (10.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/10/126:00 PM | ||||||
(13.) FC Anif | 4:3 | Saalfelden (15.) | ||||
Sat 8/11/123:30 PM | ||||||
(14.) Neumarkt | 1:2 | FC Kufstein (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(11.) FC Dornbirn | 2:0 | Seekirchen (12.) | ||||
(7.) Wals-Grünau | 2:0 | FC Hard (16.) | ||||
(9.) Andelsbuch | 0:0 | St. Johann (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) A. Salzburg | 1:0 | Altach Juniors (8.) | ||||
(10.) SC Bregenz | 3:1 | FC Liefering (4.) | ||||
Sun 8/12/125:30 PM | ||||||
(5.) FC Wacker II | 1:3 | WSG Wattens (2.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/14/127:15 PM | ||||||
(15.) Saalfelden | 1:2 | Neumarkt (9.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(14.) Seekirchen | 0:2 | A. Salzburg (2.) | ||||
Wed 8/15/1211:00 AM | ||||||
(16.) FC Hard | 0:4 | FC Dornbirn (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Altach Juniors | 3:0 | Andelsbuch (12.) | ||||
(5.) WSG Wattens | 0:2 | FC Liefering (3.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(4.) FC Wacker II | 6:4 | Wals-Grünau (11.) | ||||
(1.) FC Kufstein | 1:0 | SC Bregenz (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) St. Johann | 3:4 | FC Anif (8.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/18/124:00 PM | ||||||
(14.) Andelsbuch | 1:2 | Seekirchen (11.) | ||||
(2.) FC Liefering | 2:0 | FC Kufstein (3.) | ||||
(5.) FC Dornbirn | 3:0 | FC Wacker II (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) Wals-Grünau | 1:3 | WSG Wattens (4.) | ||||
(9.) FC Anif | 0:0 | Altach Juniors (8.) | ||||
(10.) SC Bregenz | 8:1 | Saalfelden (15.) | ||||
(7.) Neumarkt | 1:0 | St. Johann (12.) | ||||
(1.) A. Salzburg | 5:0 | FC Hard (16.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/24/127:00 PM | ||||||
(8.) Seekirchen | 3:1 | FC Anif (12.) | ||||
(4.) WSG Wattens | 1:1 | FC Kufstein (3.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(16.) Saalfelden | 0:2 | FC Liefering (2.) | ||||
Sat 8/25/124:00 PM | ||||||
(9.) FC Wacker II | 0:8 | A. Salzburg (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(15.) FC Hard | 4:0 | Andelsbuch (14.) | ||||
(11.) Wals-Grünau | 2:1 | FC Dornbirn (6.) | ||||
(7.) Altach Juniors | 2:2 | Neumarkt (5.) | ||||
(13.) St. Johann | 3:3 | SC Bregenz (10.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/31/127:00 PM | ||||||
(5.) Neumarkt | 2:0 | Seekirchen (11.) | ||||
Sat 9/1/123:30 PM | ||||||
(9.) FC Anif | 3:0 | FC Hard (15.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) FC Dornbirn | 4:3 | WSG Wattens (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) A. Salzburg | 2:0 | Wals-Grünau (13.) | ||||
(8.) SC Bregenz | 3:0 | Altach Juniors (10.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(3.) FC Kufstein | 4:1 | Saalfelden (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) FC Liefering | 1:1 | St. Johann (12.) | ||||
Sun 9/2/124:00 PM | ||||||
(14.) Andelsbuch | 1:2 | FC Wacker II (7.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/7/127:00 PM | ||||||
(13.) St. Johann | 0:1 | FC Kufstein (3.) | ||||
(4.) WSG Wattens | 5:1 | Saalfelden (16.) | ||||
Sat 9/8/122:30 PM | ||||||
(11.) Seekirchen | 0:2 | SC Bregenz (5.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(10.) Altach Juniors | 0:3 | FC Liefering (2.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) FC Hard | 2:0 | Neumarkt (7.) | ||||
(8.) FC Dornbirn | 0:3 | A. Salzburg (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) Wals-Grünau | 1:1 | Andelsbuch (15.) | ||||
Sun 9/9/123:00 PM | ||||||
(9.) FC Wacker II | 0:3 | FC Anif (6.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/14/125:15 PM | ||||||
(6.) FC Anif | 1:0 | Wals-Grünau (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) FC Liefering | 3:0 | Seekirchen (12.) | ||||
(10.) St. Johann | 4:2 | Saalfelden (16.) | ||||
Sat 9/15/123:00 PM | ||||||
(1.) A. Salzburg | 3:0 | WSG Wattens (5.) | ||||
(7.) Neumarkt | 2:2 | FC Wacker II (9.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(14.) Andelsbuch | 1:1 | FC Dornbirn (8.) | ||||
(4.) SC Bregenz | 5:0 | FC Hard (15.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) FC Kufstein | 2:0 | Altach Juniors (11.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/21/127:00 PM | ||||||
(13.) Wals-Grünau | 2:2 | Neumarkt (8.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(5.) WSG Wattens | 2:2 | St. Johann (11.) | ||||
Sat 9/22/123:30 PM | ||||||
(1.) A. Salzburg | 3:1 | Andelsbuch (14.) | ||||
(12.) Altach Juniors | 1:1 | Saalfelden (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) FC Dornbirn | 2:0 | FC Anif (7.) | ||||
(15.) FC Hard | 2:5 | FC Liefering (2.) | ||||
Sun 9/23/1211:00 AM | ||||||
(10.) Seekirchen | 5:1 | FC Kufstein (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) FC Wacker II | 1:2 | SC Bregenz (4.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/28/127:15 PM | ||||||
(16.) Saalfelden | 2:2 | Seekirchen (10.) | ||||
Sat 9/29/123:30 PM | ||||||
(14.) Andelsbuch | 3:3 | WSG Wattens (5.) | ||||
(7.) FC Anif | 1:1 | A. Salzburg (1.) | ||||
(4.) SC Bregenz | 2:1 | Wals-Grünau (13.) | ||||
(2.) FC Liefering | 2:1 | FC Wacker II (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Neumarkt | 4:2 | FC Dornbirn (8.) | ||||
(12.) St. Johann | 2:3 | Altach Juniors (9.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) FC Kufstein | 6:0 | FC Hard (15.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/5/127:00 PM | ||||||
(14.) Wals-Grünau | 0:4 | FC Liefering (2.) | ||||
(10.) Seekirchen | 0:1 | St. Johann (9.) | ||||
Sat 10/6/123:30 PM | ||||||
(13.) Andelsbuch | 5:1 | FC Anif (7.) | ||||
(1.) A. Salzburg | 5:0 | Neumarkt (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(15.) FC Hard | 2:1 | Saalfelden (16.) | ||||
(8.) FC Dornbirn | 0:1 | SC Bregenz (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) WSG Wattens | 2:0 | Altach Juniors (11.) | ||||
Sun 10/7/122:00 PM | ||||||
(12.) FC Wacker II | 1:3 | FC Kufstein (3.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/12/128:00 PM | ||||||
(16.) Saalfelden | 0:3 | FC Wacker II (11.) | ||||
Sat 10/13/123:30 PM | ||||||
(7.) FC Anif | 0:0 | WSG Wattens (5.) | ||||
(2.) FC Liefering | 6:1 | FC Dornbirn (9.) | ||||
(4.) SC Bregenz | 0:2 | A. Salzburg (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) FC Kufstein | 4:0 | Wals-Grünau (14.) | ||||
(8.) St. Johann | 1:0 | FC Hard (15.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Neumarkt | 3:1 | Andelsbuch (13.) | ||||
(10.) Altach Juniors | 1:0 | Seekirchen (12.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/19/127:00 PM | ||||||
(13.) Wals-Grünau | 4:1 | Saalfelden (16.) | ||||
(5.) WSG Wattens | 3:1 | Seekirchen (12.) | ||||
Sat 10/20/123:00 PM | ||||||
(15.) FC Hard | 1:1 | Altach Juniors (9.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(14.) Andelsbuch | 0:2 | SC Bregenz (4.) | ||||
(6.) FC Anif | 2:1 | Neumarkt (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) A. Salzburg | 1:1 | FC Liefering (2.) | ||||
(11.) FC Dornbirn | 2:3 | FC Kufstein (3.) | ||||
Sun 10/21/122:00 PM | ||||||
(10.) FC Wacker II | 1:1 | St. Johann (8.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 10/25/127:00 PM | ||||||
(9.) St. Johann | 0:2 | Wals-Grünau (12.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(2.) FC Kufstein | 3:1 | A. Salzburg (3.) | ||||
Fri 10/26/123:00 PM | ||||||
(13.) Seekirchen | 1:2 | FC Hard (14.) | ||||
(16.) Saalfelden | 3:1 | FC Dornbirn (11.) | ||||
Sat 10/27/123:30 PM | ||||||
(4.) SC Bregenz | 0:0 | FC Anif (6.) | ||||
(1.) FC Liefering | 9:1 | Andelsbuch (15.) | ||||
(8.) Altach Juniors | 2:0 | FC Wacker II (10.) | ||||
Sun 10/28/1211:30 AM | ||||||
(7.) Neumarkt | 2:4 | WSG Wattens (5.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/3/121:30 PM | ||||||
(13.) Seekirchen | 1:1 | FC Wacker II (11.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(6.) Altach Juniors | 4:2 | Wals-Grünau (12.) | ||||
(2.) FC Kufstein | 5:0 | Andelsbuch (15.) | ||||
(5.) WSG Wattens | 3:1 | FC Hard (14.) | ||||
(10.) St. Johann | 0:1 | FC Dornbirn (9.) | ||||
(16.) Saalfelden | 0:1 | A. Salzburg (3.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(1.) FC Liefering | 3:0 | FC Anif (7.) | ||||
(4.) SC Bregenz | 3:0 | Neumarkt (8.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/9/127:00 PM | ||||||
(12.) Wals-Grünau | 1:1 | Seekirchen (13.) | ||||
Sat 11/10/122:00 PM | ||||||
(8.) Neumarkt | 1:2 | FC Liefering (1.) | ||||
(7.) FC Anif | 0:0 | FC Kufstein (3.) | ||||
(15.) Andelsbuch | 1:2 | Saalfelden (16.) | ||||
(2.) A. Salzburg | 4:0 | St. Johann (11.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) FC Dornbirn | 1:2 | Altach Juniors (6.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) SC Bregenz | 3:1 | WSG Wattens (5.) | ||||
Sun 3/17/132:00 PM | ||||||
(9.) FC Wacker II | 2:1 | FC Hard (14.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/23/132:00 PM | ||||||
(12.) Seekirchen | 2:0 | FC Dornbirn (11.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) FC Hard | 3:1 | Wals-Grünau (13.) | ||||
(10.) St. Johann | 1:1 | Andelsbuch (15.) | ||||
(16.) Saalfelden | 1:1 | FC Anif (7.) | ||||
(5.) WSG Wattens | 2:1 | FC Wacker II (9.) | ||||
(6.) Altach Juniors | 0:3 | A. Salzburg (2.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(1.) FC Liefering | 3:2 | SC Bregenz (4.) | ||||
(3.) FC Kufstein | 2:2 | Neumarkt (8.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/30/132:30 PM | ||||||
(6.) FC Anif | 3:0 | St. Johann (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(15.) Andelsbuch | 1:0 | Altach Juniors (7.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(1.) FC Liefering | 6:2 | WSG Wattens (5.) | ||||
(4.) SC Bregenz | 4:2 | FC Kufstein (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Neumarkt | 4:2 | Saalfelden (16.) | ||||
Tue 4/9/137:00 PM | ||||||
(13.) Wals-Grünau | 2:2 | FC Wacker II (10.) | ||||
Wed 4/10/136:00 PM | ||||||
(2.) A. Salzburg | 1:2 | Seekirchen (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) FC Dornbirn | 1:0 | FC Hard (14.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/5/137:00 PM | ||||||
(3.) FC Kufstein | 1:2 | FC Liefering (1.) | ||||
(12.) St. Johann | 1:1 | Neumarkt (8.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(5.) WSG Wattens | 1:1 | Wals-Grünau (13.) | ||||
Sat 4/6/133:00 PM | ||||||
(16.) Saalfelden | 0:0 | SC Bregenz (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) Seekirchen | 1:0 | Andelsbuch (15.) | ||||
(14.) FC Hard | 2:2 | A. Salzburg (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Altach Juniors | 0:2 | FC Anif (6.) | ||||
Sun 4/7/133:00 PM | ||||||
(9.) FC Wacker II | 2:0 | FC Dornbirn (11.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/137:00 PM | ||||||
(1.) FC Liefering | 9:0 | Saalfelden (16.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(3.) FC Kufstein | 1:0 | WSG Wattens (5.) | ||||
Sat 4/13/133:30 PM | ||||||
(4.) SC Bregenz | 1:1 | St. Johann (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) FC Dornbirn | 3:1 | Wals-Grünau (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) FC Anif | 1:1 | Seekirchen (9.) | ||||
(8.) Neumarkt | 2:2 | Altach Juniors (7.) | ||||
(2.) A. Salzburg | 2:1 | FC Wacker II (11.) | ||||
Sun 4/14/134:00 PM | ||||||
(14.) Andelsbuch | 4:1 | FC Hard (15.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/19/137:00 PM | ||||||
(7.) Seekirchen | 2:0 | Neumarkt (11.) | ||||
Sat 4/20/133:00 PM | ||||||
(5.) WSG Wattens | 2:4 | FC Dornbirn (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) Wals-Grünau | 0:4 | A. Salzburg (2.) | ||||
(14.) FC Hard | 1:1 | FC Anif (6.) | ||||
(12.) St. Johann | 2:1 | FC Liefering (1.) | ||||
(16.) Saalfelden | 0:3 | FC Kufstein (3.) | ||||
Sun 4/21/133:00 PM | ||||||
(9.) FC Wacker II | 2:0 | Andelsbuch (15.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Altach Juniors | 2:3 | SC Bregenz (4.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/26/137:30 PM | ||||||
(3.) FC Kufstein | 0:2 | St. Johann (12.) | ||||
Sat 4/27/133:00 PM | ||||||
(16.) Saalfelden | 1:3 | WSG Wattens (5.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(1.) FC Liefering | 1:1 | Altach Juniors (10.) | ||||
(4.) SC Bregenz | 0:2 | Seekirchen (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) Andelsbuch | 2:0 | Wals-Grünau (14.) | ||||
(2.) A. Salzburg | 2:1 | FC Dornbirn (9.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) FC Anif | 4:2 | FC Wacker II (11.) | ||||
(8.) Neumarkt | 3:2 | FC Hard (15.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/4/132:00 PM | ||||||
(15.) Wals-Grünau | 0:4 | FC Anif (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) FC Dornbirn | 0:1 | Andelsbuch (13.) | ||||
(16.) Saalfelden | 0:1 | St. Johann (10.) | ||||
(14.) FC Hard | 3:2 | SC Bregenz (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Altach Juniors | 4:3 | FC Kufstein (3.) | ||||
(5.) WSG Wattens | 4:1 | A. Salzburg (2.) | ||||
Sun 5/5/133:00 PM | ||||||
(7.) Seekirchen | 0:2 | FC Liefering (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) FC Wacker II | 7:1 | Neumarkt (11.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/11/133:30 PM | ||||||
(5.) SC Bregenz | 1:1 | FC Wacker II (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) FC Liefering | 0:0 | FC Hard (14.) | ||||
(12.) St. Johann | 2:3 | WSG Wattens (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) FC Kufstein | 3:4 | Seekirchen (7.) | ||||
(16.) Saalfelden | 1:3 | Altach Juniors (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) FC Anif | 1:2 | FC Dornbirn (10.) | ||||
Sun 5/12/133:00 PM | ||||||
(13.) Andelsbuch | 0:3 | A. Salzburg (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) Neumarkt | 1:1 | Wals-Grünau (15.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/17/137:00 PM | ||||||
(7.) Seekirchen | 2:1 | Saalfelden (16.) | ||||
Sat 5/18/134:00 PM | ||||||
(13.) FC Hard | 2:1 | FC Kufstein (3.) | ||||
(9.) FC Dornbirn | 4:1 | Neumarkt (12.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) A. Salzburg | 3:1 | FC Anif (6.) | ||||
(15.) Wals-Grünau | 2:2 | SC Bregenz (5.) | ||||
(8.) Altach Juniors | 2:2 | St. Johann (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) WSG Wattens | 5:1 | Andelsbuch (14.) | ||||
Sun 5/19/134:00 PM | ||||||
(10.) FC Wacker II | 2:2 | FC Liefering (1.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/24/137:00 PM | ||||||
(1.) FC Liefering | 3:0 | Wals-Grünau (15.) | ||||
(12.) Neumarkt | 1:3 | A. Salzburg (2.) | ||||
(10.) St. Johann | 2:1 | Seekirchen (8.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(4.) FC Kufstein | 2:2 | FC Wacker II (11.) | ||||
Sat 5/25/133:15 PM | ||||||
(16.) Saalfelden | 0:1 | FC Hard (13.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(5.) SC Bregenz | 1:2 | FC Dornbirn (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) FC Anif | 4:0 | Andelsbuch (14.) | ||||
(9.) Altach Juniors | 3:4 | WSG Wattens (3.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/29/136:30 PM | ||||||
(8.) FC Wacker II | 6:0 | Saalfelden (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) FC Dornbirn | 0:5 | FC Liefering (1.) | ||||
Sat 6/1/134:00 PM | ||||||
(15.) Wals-Grünau | 1:5 | FC Kufstein (4.) | ||||
(3.) WSG Wattens | 4:1 | FC Anif (6.) | ||||
(14.) Andelsbuch | 1:3 | Neumarkt (12.) | ||||
(2.) A. Salzburg | 7:0 | SC Bregenz (5.) | ||||
(13.) FC Hard | 3:2 | St. Johann (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Seekirchen | 2:0 | Altach Juniors (10.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 4/30/137:00 PM | ||||||
(16.) Saalfelden | 1:0 | Wals-Grünau (15.) | ||||
(5.) SC Bregenz | 3:1 | Andelsbuch (14.) | ||||
(12.) Neumarkt | 2:3 | FC Anif (6.) | ||||
(10.) St. Johann | 2:0 | FC Wacker II (9.) | ||||
(7.) Seekirchen | 0:1 | WSG Wattens (3.) | ||||
Wed 5/1/134:00 PM | ||||||
(1.) FC Liefering | 1:0 | A. Salzburg (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) FC Kufstein | 1:1 | FC Dornbirn (8.) | ||||
(11.) Altach Juniors | 0:0 | FC Hard (13.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/8/135:00 PM | ||||||
(9.) FC Wacker II | 3:2 | Altach Juniors (11.) | ||||
6:15 PM | ||||||
(13.) FC Hard | 1:2 | Seekirchen (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(14.) Wals-Grünau | 2:0 | St. Johann (10.) | ||||
Thu 5/9/134:00 PM | ||||||
(15.) Andelsbuch | 1:4 | FC Liefering (1.) | ||||
(6.) FC Anif | 2:0 | SC Bregenz (5.) | ||||
(8.) FC Dornbirn | 5:1 | Saalfelden (16.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(2.) A. Salzburg | 1:1 | FC Kufstein (4.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(3.) WSG Wattens | 4:1 | Neumarkt (12.) |