Regional League Central
Austria
League level:
Third Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 389
- Foreigners: 97 Players 24.9%
- ø-Market value: €4k
- ø-Age: 23.8
Complete Regional League Central schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/31/097:00 PM | ||||||
(5.) Grazer AK | 3:2 | Allerheiligen (9.) | ||||
(7.) DSV Leoben | 1:0 | FC St. Veit (11.) | ||||
(4.) FC Wels | 2:0 | SAK Klagenfurt (13.) | ||||
(12.) UnionSt.Florian | 0:2 | Blau Weiss Linz (3.) | ||||
Sat 8/1/094:00 PM | ||||||
(2.) SC St. Stefan/L | 3:0 | SC Weiz (14.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(16.) FC Pasching | 1:1 | ASK Voitsberg (8.) | ||||
(10.) Flavia Solva | 1:2 | Sturm Graz II (6.) | ||||
Tue 8/11/097:00 PM | ||||||
(15.) Bad Aussee | 0:9 | WAC - St. Andrä (1.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/7/096:00 PM | ||||||
(13.) SAK Klagenfurt | 2:3 | FC St. Veit (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Sturm Graz II | 0:3 | UnionSt.Florian (6.) | ||||
(1.) FC Wels | 2:0 | Flavia Solva (14.) | ||||
(8.) Allerheiligen | 1:0 | DSV Leoben (9.) | ||||
(11.) ASK Voitsberg | 1:3 | Grazer AK (2.) | ||||
(15.) SC Weiz | 0:2 | FC Pasching (16.) | ||||
(3.) WAC - St. Andrä | 0:0 | SC St. Stefan/L (4.) | ||||
(5.) Blau Weiss Linz | 0:0 | Bad Aussee (12.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/14/097:00 PM | ||||||
(5.) DSV Leoben | 1:0 | ASK Voitsberg (13.) | ||||
Tue 8/18/096:00 PM | ||||||
(7.) SC St. Stefan/L | 2:3 | Blau Weiss Linz (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Flavia Solva | 4:1 | SAK Klagenfurt (15.) | ||||
(11.) FC St. Veit | 1:2 | Allerheiligen (4.) | ||||
(9.) Bad Aussee | 3:0 | Sturm Graz II (12.) | ||||
(2.) Grazer AK | 3:3 | SC Weiz (14.) | ||||
(8.) UnionSt.Florian | 1:1 | FC Wels (1.) | ||||
(16.) FC Pasching | 3:1 | WAC - St. Andrä (6.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/21/097:00 PM | ||||||
(4.) WAC - St. Andrä | 2:1 | Grazer AK (5.) | ||||
(3.) Blau Weiss Linz | 1:1 | FC Pasching (16.) | ||||
(8.) Sturm Graz II | 2:1 | SC St. Stefan/L (9.) | ||||
(1.) FC Wels | 5:0 | Bad Aussee (12.) | ||||
(10.) ASK Voitsberg | 3:0 | FC St. Veit (14.) | ||||
(11.) SC Weiz | 2:1 | DSV Leoben (7.) | ||||
Sat 8/22/097:00 PM | ||||||
(13.) Flavia Solva | 1:2 | UnionSt.Florian (6.) | ||||
Tue 9/1/095:00 PM | ||||||
(15.) SAK Klagenfurt | 0:3 | Allerheiligen (2.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/28/097:00 PM | ||||||
(6.) UnionSt.Florian | 0:0 | SAK Klagenfurt (15.) | ||||
(16.) FC Pasching | 2:1 | Sturm Graz II (12.) | ||||
(11.) DSV Leoben | 1:3 | WAC - St. Andrä (1.) | ||||
(14.) FC St. Veit | 0:1 | SC Weiz (9.) | ||||
(4.) Allerheiligen | 0:2 | ASK Voitsberg (8.) | ||||
(13.) Bad Aussee | 0:3 | Flavia Solva (10.) | ||||
Sat 8/29/094:00 PM | ||||||
(7.) SC St. Stefan/L | 3:1 | FC Wels (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Grazer AK | 1:1 | Blau Weiss Linz (3.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/4/097:00 PM | ||||||
(3.) UnionSt.Florian | 5:0 | Bad Aussee (14.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 2:1 | DSV Leoben (12.) | ||||
Sat 9/5/095:00 PM | ||||||
(13.) SAK Klagenfurt | 3:0 | ASK Voitsberg (11.) | ||||
Sun 9/6/093:00 PM | ||||||
(4.) FC Wels | 0:4 | FC Pasching (16.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Flavia Solva | 2:1 | SC St. Stefan/L (10.) | ||||
(5.) SC Weiz | 2:1 | Allerheiligen (7.) | ||||
(1.) WAC - St. Andrä | 4:1 | FC St. Veit (15.) | ||||
Tue 9/15/097:00 PM | ||||||
(8.) Sturm Graz II | 2:1 | Grazer AK (9.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 9/10/097:00 PM | ||||||
(4.) Grazer AK | 3:0 | FC Wels (9.) | ||||
Fri 9/11/097:00 PM | ||||||
(12.) DSV Leoben | 0:0 | Sturm Graz II (10.) | ||||
(14.) FC St. Veit | 1:1 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
(8.) Allerheiligen | 1:1 | WAC - St. Andrä (1.) | ||||
(7.) ASK Voitsberg | 4:1 | SC Weiz (11.) | ||||
(16.) FC Pasching | 1:1 | Flavia Solva (6.) | ||||
(15.) Bad Aussee | 0:2 | SAK Klagenfurt (13.) | ||||
Sat 9/12/094:00 PM | ||||||
(5.) SC St. Stefan/L | 3:2 | UnionSt.Florian (3.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/18/097:00 PM | ||||||
(10.) FC Wels | 0:1 | DSV Leoben (11.) | ||||
(1.) WAC - St. Andrä | 4:1 | ASK Voitsberg (9.) | ||||
(16.) Bad Aussee | 0:3 | SC St. Stefan/L (4.) | ||||
Tue 9/22/094:30 PM | ||||||
(12.) SAK Klagenfurt | 1:0 | SC Weiz (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Flavia Solva | 0:2 | Grazer AK (2.) | ||||
(3.) Blau Weiss Linz | 1:1 | Allerheiligen (7.) | ||||
(5.) Sturm Graz II | 6:0 | FC St. Veit (15.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(6.) UnionSt.Florian | 1:3 | FC Pasching (14.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/25/097:00 PM | ||||||
(14.) FC Pasching | 9:0 | Bad Aussee (16.) | ||||
(8.) DSV Leoben | 2:1 | Flavia Solva (10.) | ||||
(5.) Allerheiligen | 3:1 | Sturm Graz II (7.) | ||||
(11.) ASK Voitsberg | 0:1 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
Sat 9/26/093:30 PM | ||||||
(4.) Grazer AK | 1:1 | UnionSt.Florian (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) SC St. Stefan/L | 2:0 | SAK Klagenfurt (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(13.) SC Weiz | 1:3 | WAC - St. Andrä (1.) | ||||
Sun 9/27/094:15 PM | ||||||
(15.) FC St. Veit | 0:5 | FC Wels (6.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/2/097:00 PM | ||||||
(4.) Blau Weiss Linz | 1:3 | SC Weiz (11.) | ||||
(8.) FC Wels | 1:1 | Allerheiligen (7.) | ||||
(9.) Flavia Solva | 5:1 | FC St. Veit (15.) | ||||
(16.) Bad Aussee | 1:5 | Grazer AK (2.) | ||||
(5.) Sturm Graz II | 4:0 | ASK Voitsberg (12.) | ||||
Sat 10/3/094:00 PM | ||||||
(3.) SC St. Stefan/L | 1:1 | FC Pasching (14.) | ||||
(13.) SAK Klagenfurt | 0:1 | WAC - St. Andrä (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) UnionSt.Florian | 1:0 | DSV Leoben (10.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/9/097:00 PM | ||||||
(12.) FC Pasching | 4:1 | SAK Klagenfurt (14.) | ||||
(9.) DSV Leoben | 3:0 | Bad Aussee (16.) | ||||
(15.) FC St. Veit | 0:4 | UnionSt.Florian (3.) | ||||
(13.) ASK Voitsberg | 0:1 | FC Wels (5.) | ||||
(10.) SC Weiz | 3:1 | Sturm Graz II (8.) | ||||
(1.) WAC - St. Andrä | 2:1 | Blau Weiss Linz (6.) | ||||
Sat 10/10/093:30 PM | ||||||
(2.) Grazer AK | 1:0 | SC St. Stefan/L (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) Allerheiligen | 1:6 | Flavia Solva (7.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/16/097:00 PM | ||||||
(6.) FC Wels | 3:3 | SC Weiz (9.) | ||||
(7.) Flavia Solva | 1:1 | ASK Voitsberg (13.) | ||||
(3.) UnionSt.Florian | 6:2 | Allerheiligen (11.) | ||||
(12.) FC Pasching | 0:0 | Grazer AK (2.) | ||||
(10.) Sturm Graz II | 1:2 | WAC - St. Andrä (1.) | ||||
Sat 10/17/093:00 PM | ||||||
(8.) SC St. Stefan/L | 2:3 | DSV Leoben (5.) | ||||
(14.) SAK Klagenfurt | 0:2 | Blau Weiss Linz (4.) | ||||
Tue 10/20/097:00 PM | ||||||
(16.) Bad Aussee | 1:2 | FC St. Veit (15.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/23/096:30 PM | ||||||
(15.) FC St. Veit | 1:2 | SC St. Stefan/L (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(7.) DSV Leoben | 0:5 | FC Pasching (11.) | ||||
(13.) ASK Voitsberg | 2:1 | UnionSt.Florian (4.) | ||||
(6.) SC Weiz | 4:2 | Flavia Solva (10.) | ||||
(1.) WAC - St. Andrä | 1:0 | FC Wels (8.) | ||||
(3.) Blau Weiss Linz | 4:0 | Sturm Graz II (12.) | ||||
(9.) Allerheiligen | 5:1 | Bad Aussee (16.) | ||||
Sat 10/24/093:30 PM | ||||||
(2.) Grazer AK | 3:1 | SAK Klagenfurt (14.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 10/29/097:00 PM | ||||||
(2.) Grazer AK | 3:2 | DSV Leoben (8.) | ||||
Fri 10/30/097:00 PM | ||||||
(10.) FC Wels | 0:3 | Blau Weiss Linz (3.) | ||||
(9.) Flavia Solva | 0:0 | WAC - St. Andrä (1.) | ||||
(16.) Bad Aussee | 1:2 | ASK Voitsberg (12.) | ||||
Sat 10/31/092:00 PM | ||||||
(5.) SC St. Stefan/L | 3:1 | Allerheiligen (11.) | ||||
(14.) SAK Klagenfurt | 2:1 | Sturm Graz II (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) UnionSt.Florian | 1:0 | SC Weiz (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(7.) FC Pasching | 3:0 | FC St. Veit (15.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/6/097:00 PM | ||||||
(7.) DSV Leoben | 3:1 | SAK Klagenfurt (14.) | ||||
(13.) ASK Voitsberg | 1:1 | SC St. Stefan/L (5.) | ||||
(6.) SC Weiz | 5:0 | Bad Aussee (16.) | ||||
(1.) WAC - St. Andrä | 2:1 | UnionSt.Florian (4.) | ||||
(3.) Blau Weiss Linz | 4:2 | Flavia Solva (11.) | ||||
(10.) Sturm Graz II | 4:1 | FC Wels (12.) | ||||
Sat 11/7/094:00 PM | ||||||
(15.) FC St. Veit | 0:3 | Grazer AK (2.) | ||||
Sun 11/8/092:00 PM | ||||||
(8.) Allerheiligen | 4:3 | FC Pasching (9.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/13/102:00 PM | ||||||
(3.) Blau Weiss Linz | 0:0 | UnionSt.Florian (5.) | ||||
(1.) WAC - St. Andrä | 5:0 | Bad Aussee (16.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(10.) ASK Voitsberg | 3:2 | FC Pasching (11.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(7.) SC Weiz | 0:1 | SC St. Stefan/L (4.) | ||||
Sun 3/14/102:00 PM | ||||||
(14.) SAK Klagenfurt | 2:1 | FC Wels (13.) | ||||
(8.) Sturm Graz II | 6:4 | Flavia Solva (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(6.) Allerheiligen | 2:1 | Grazer AK (2.) | ||||
(15.) FC St. Veit | 4:1 | DSV Leoben (9.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/19/107:00 PM | ||||||
(12.) Flavia Solva | 0:0 | FC Wels (13.) | ||||
(8.) DSV Leoben | 1:1 | Allerheiligen (6.) | ||||
(9.) FC Pasching | 5:0 | SC Weiz (7.) | ||||
(15.) FC St. Veit | 1:1 | SAK Klagenfurt (14.) | ||||
Sat 3/20/102:00 PM | ||||||
(4.) SC St. Stefan/L | 1:0 | WAC - St. Andrä (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) UnionSt.Florian | 1:0 | Sturm Graz II (10.) | ||||
Sun 3/21/105:00 PM | ||||||
(3.) Grazer AK | 0:0 | ASK Voitsberg (11.) | ||||
Tue 3/30/107:00 PM | ||||||
(16.) Bad Aussee | 0:2 | Blau Weiss Linz (2.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/26/107:00 PM | ||||||
(6.) Allerheiligen | 4:0 | FC St. Veit (15.) | ||||
(11.) FC Wels | 1:0 | UnionSt.Florian (5.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 2:0 | SC St. Stefan/L (4.) | ||||
(1.) WAC - St. Andrä | 0:0 | FC Pasching (10.) | ||||
(12.) ASK Voitsberg | 0:2 | DSV Leoben (7.) | ||||
Sat 3/27/103:00 PM | ||||||
(9.) SC Weiz | 1:1 | Grazer AK (3.) | ||||
(13.) SAK Klagenfurt | 1:0 | Flavia Solva (14.) | ||||
Sun 3/28/102:00 PM | ||||||
(8.) Sturm Graz II | 5:0 | Bad Aussee (16.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 4/1/107:00 PM | ||||||
(15.) FC St. Veit | 3:2 | ASK Voitsberg (12.) | ||||
Fri 4/2/107:00 PM | ||||||
(16.) Bad Aussee | 2:5 | FC Wels (10.) | ||||
(7.) DSV Leoben | 3:1 | SC Weiz (11.) | ||||
(6.) Allerheiligen | 3:0 | SAK Klagenfurt (13.) | ||||
Sat 4/3/102:30 PM | ||||||
(4.) SC St. Stefan/L | 1:0 | Sturm Graz II (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) UnionSt.Florian | 4:2 | Flavia Solva (14.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) FC Pasching | 3:1 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
Sun 4/4/105:00 PM | ||||||
(3.) Grazer AK | 0:1 | WAC - St. Andrä (1.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/9/107:00 PM | ||||||
(14.) Flavia Solva | 2:0 | Bad Aussee (16.) | ||||
(10.) SC Weiz | 1:0 | FC St. Veit (15.) | ||||
(9.) FC Wels | 3:0 | SC St. Stefan/L (4.) | ||||
(11.) Sturm Graz II | 0:4 | FC Pasching (8.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 3:1 | Grazer AK (3.) | ||||
(1.) WAC - St. Andrä | 2:2 | DSV Leoben (7.) | ||||
(12.) ASK Voitsberg | 3:1 | Allerheiligen (6.) | ||||
Sat 4/10/103:00 PM | ||||||
(13.) SAK Klagenfurt | 2:1 | UnionSt.Florian (5.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/16/107:00 PM | ||||||
(12.) ASK Voitsberg | 2:2 | SAK Klagenfurt (13.) | ||||
(6.) FC Pasching | 1:0 | FC Wels (10.) | ||||
(16.) Bad Aussee | 1:8 | UnionSt.Florian (4.) | ||||
(7.) Allerheiligen | 2:2 | SC Weiz (11.) | ||||
(15.) FC St. Veit | 0:4 | WAC - St. Andrä (1.) | ||||
(8.) DSV Leoben | 0:0 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
Sat 4/17/103:00 PM | ||||||
(3.) SC St. Stefan/L | 3:0 | Flavia Solva (14.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(5.) Grazer AK | 0:4 | Sturm Graz II (9.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/23/107:00 PM | ||||||
(14.) Flavia Solva | 1:2 | FC Pasching (6.) | ||||
(12.) SC Weiz | 0:2 | ASK Voitsberg (10.) | ||||
(3.) UnionSt.Florian | 2:1 | SC St. Stefan/L (5.) | ||||
(11.) FC Wels | 2:3 | Grazer AK (4.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 2:0 | FC St. Veit (15.) | ||||
(1.) WAC - St. Andrä | 1:1 | Allerheiligen (7.) | ||||
Sat 4/24/104:00 PM | ||||||
(13.) SAK Klagenfurt | 4:0 | Bad Aussee (16.) | ||||
Sun 4/25/1010:30 AM | ||||||
(8.) Sturm Graz II | 2:1 | DSV Leoben (9.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/30/107:00 PM | ||||||
(13.) SC Weiz | 1:3 | SAK Klagenfurt (12.) | ||||
(11.) DSV Leoben | 1:2 | FC Wels (10.) | ||||
(5.) Grazer AK | 1:1 | Flavia Solva (14.) | ||||
(6.) FC Pasching | 2:2 | UnionSt.Florian (4.) | ||||
(8.) ASK Voitsberg | 3:0 | WAC - St. Andrä (1.) | ||||
(7.) Allerheiligen | 4:1 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
(15.) FC St. Veit | 1:0 | Sturm Graz II (9.) | ||||
Sat 5/1/104:00 PM | ||||||
(3.) SC St. Stefan/L | 2:1 | Bad Aussee (16.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/7/107:00 PM | ||||||
(14.) Flavia Solva | 1:1 | DSV Leoben (12.) | ||||
(8.) Sturm Graz II | 2:0 | Allerheiligen (7.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 1:1 | ASK Voitsberg (10.) | ||||
(1.) WAC - St. Andrä | 2:2 | SC Weiz (13.) | ||||
(16.) Bad Aussee | 0:2 | FC Pasching (4.) | ||||
(6.) UnionSt.Florian | 1:2 | Grazer AK (3.) | ||||
(9.) FC Wels | 3:2 | FC St. Veit (15.) | ||||
Sat 5/8/105:00 PM | ||||||
(11.) SAK Klagenfurt | 3:2 | SC St. Stefan/L (5.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 5/11/107:00 PM | ||||||
(3.) Grazer AK | 3:0 | Bad Aussee (16.) | ||||
(5.) FC Pasching | 0:1 | SC St. Stefan/L (4.) | ||||
(1.) WAC - St. Andrä | 4:1 | SAK Klagenfurt (12.) | ||||
Wed 5/12/107:00 PM | ||||||
(6.) Allerheiligen | 1:0 | FC Wels (11.) | ||||
(15.) FC St. Veit | 1:1 | Flavia Solva (14.) | ||||
(9.) DSV Leoben | 5:2 | UnionSt.Florian (7.) | ||||
(13.) SC Weiz | 3:0 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
(8.) ASK Voitsberg | 4:3 | Sturm Graz II (10.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/14/107:00 PM | ||||||
(16.) Bad Aussee | 0:3 | DSV Leoben (9.) | ||||
Sat 5/15/103:00 PM | ||||||
(11.) Sturm Graz II | 2:3 | SC Weiz (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) SC St. Stefan/L | 4:1 | Grazer AK (4.) | ||||
(8.) UnionSt.Florian | 0:1 | FC St. Veit (15.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) Flavia Solva | 1:1 | Allerheiligen (6.) | ||||
(13.) SAK Klagenfurt | 2:2 | FC Pasching (5.) | ||||
(12.) FC Wels | 0:3 | ASK Voitsberg (7.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 2:1 | WAC - St. Andrä (1.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 5/20/107:00 PM | ||||||
(8.) DSV Leoben | 3:0 | SC St. Stefan/L (3.) | ||||
(1.) WAC - St. Andrä | 1:0 | Sturm Graz II (11.) | ||||
Fri 5/21/107:00 PM | ||||||
(5.) Grazer AK | 0:2 | FC Pasching (4.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 2:1 | SAK Klagenfurt (13.) | ||||
(6.) ASK Voitsberg | 3:0 | Flavia Solva (14.) | ||||
(9.) Allerheiligen | 1:2 | UnionSt.Florian (7.) | ||||
(15.) FC St. Veit | 9:1 | Bad Aussee (16.) | ||||
(10.) SC Weiz | 3:0 | FC Wels (12.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 5/25/106:00 PM | ||||||
(12.) SAK Klagenfurt | 1:1 | Grazer AK (6.) | ||||
(3.) SC St. Stefan/L | 4:2 | FC St. Veit (15.) | ||||
(14.) Flavia Solva | 0:5 | SC Weiz (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) FC Pasching | 5:0 | DSV Leoben (10.) | ||||
(16.) Bad Aussee | 0:6 | Allerheiligen (7.) | ||||
(5.) UnionSt.Florian | 3:0 | ASK Voitsberg (8.) | ||||
(13.) FC Wels | 2:4 | WAC - St. Andrä (1.) | ||||
(11.) Sturm Graz II | 1:1 | Blau Weiss Linz (2.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/28/107:00 PM | ||||||
(1.) WAC - St. Andrä | 6:3 | Flavia Solva (14.) | ||||
(9.) SC Weiz | 3:0 | UnionSt.Florian (8.) | ||||
(7.) ASK Voitsberg | 4:1 | Bad Aussee (16.) | ||||
(6.) Allerheiligen | 2:1 | SC St. Stefan/L (3.) | ||||
(15.) FC St. Veit | 2:2 | FC Pasching (4.) | ||||
(10.) DSV Leoben | 2:3 | Grazer AK (5.) | ||||
(12.) Sturm Graz II | 0:1 | SAK Klagenfurt (11.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 4:1 | FC Wels (13.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 6/4/106:00 PM | ||||||
(11.) SAK Klagenfurt | 2:2 | DSV Leoben (10.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) SC St. Stefan/L | 3:0 | ASK Voitsberg (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(16.) Bad Aussee | 1:1 | SC Weiz (8.) | ||||
(6.) UnionSt.Florian | 3:0 | WAC - St. Andrä (1.) | ||||
(14.) Flavia Solva | 1:1 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
(12.) FC Wels | 2:0 | Sturm Graz II (13.) | ||||
(5.) Grazer AK | 7:0 | FC St. Veit (15.) | ||||
(4.) FC Pasching | 3:0 | Allerheiligen (7.) |