3 Liga - Group IV
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 464
- Foreigners: 45 Players 9.7%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 24.0
Matchday 10 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(14.) Unia T | 0:0 | Wislok (13.) | ||
Sat
Oct 1, 2022
- 1:00 PM
|
||||
500 · Marcin Bielawski |
(15.) Lublin | 3:0 | Czarni (18.) | ||
Sat
Oct 1, 2022
- 2:00 PM
|
||||
Mateusz Mastaj | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
75' | 2:0 | |||
90+4' | 3:0 | |||
(12.) Chelm | 0:1 | Wieczy (2.) | ||
Sat
Oct 1, 2022
- 3:00 PM
|
||||
999 · Piotr Marcinkowski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45+1' | |||
(4.) Orleta | 0:1 | Lagow (3.) | ||
Sat
Oct 1, 2022
- 3:00 PM
|
||||
Norbert Chrzastek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 18' | |||
(1.) Cracov | 2:3 | Avia S (5.) | ||
Sun
Oct 2, 2022
- 1:00 PM
|
||||
100 · Przemyslaw Burliga | ||||
Course of play | ||||
34' | 1:0 | |||
1:1 | 45' | |||
1:2 | 46' | |||
1:3 | 67' | |||
70' | 2:3 | |||
(9.) Sokol | 2:0 | KSZO (8.) | ||
Sun
Oct 2, 2022
- 3:00 PM
|
||||
200 · Kamil Szczolko | ||||
Course of play | ||||
52' | 1:0 | |||
71' | 2:0 | |||
(17.) Wiaz | 2:2 | Korona (6.) | ||
Sun
Oct 2, 2022
- 3:00 PM
|
||||
150 · Michal Mikulski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
51' | 1:1 | |||
1:2 | 74' | |||
76' | 2:2 | |||
(16.) Wisla | 1:2 | Podlas (11.) | ||
Sun
Oct 2, 2022
- 3:30 PM
|
||||
Grzegorz Jablonski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
43' | ||||
51' | 1:1 | |||
1:2 | 65' | |||
(7.) StalWo | 1:0 | Podhal (10.) | ||
Sun
Oct 2, 2022
- 4:00 PM
|
||||
500 · Karol Wojcik | ||||
Course of play | ||||
52' | 1:0 | |||
Table 3 Liga - Group IV 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Wieczysta | 10 | 15 | 21 | |
2 | Cracovia II | 10 | 14 | 21 | |
3 | LKS Lagow | 10 | 9 | 21 | |
4 | Avia Swidnik | 10 | 9 | 19 | |
5 | Stalowa Wola | 10 | 6 | 19 | |
6 | Korona Kielce II | 10 | 4 | 17 | |
7 | Orleta R.P. | 10 | 4 | 17 | |
8 | Sokol Sieniawa | 10 | -2 | 16 | |
9 | KSZO Ostrowiec | 10 | 2 | 14 | |
10 | Podlasie B.P. | 10 | 1 | 14 | |
11 | Wisloka Debica | 10 | -1 | 12 | |
12 | NKP Podhale | 10 | -1 | 12 | |
13 | Chelmianka | 10 | 3 | 11 | |
14 | Lublinianka | 10 | -6 | 10 | |
15 | Unia Tarnow | 10 | -20 | 10 | |
16 | Wisla Sand. | 10 | -14 | 5 | |
17 | KS Wiazownica | 10 | -9 | 5 | |
18 | Czarni Polaniec | 10 | -14 | 4 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...